Животен стил, Мода

Дали 8-годишната Киа ќе биде наследничка на титулата „најубавото девојче во светот“?

Сите се сеќаваат на најубавото девојче на светот од Русија, Тилан Блондо, која денес е голема девојка која работи како модел. Изгледа сега Тилан има наследничка – малата Киа од Британија. Британскиот детски модел, Киа Вокер, се прослави со својата убавина уште на 8 години,…

Животен стил, Патување

10 причини зошто да го посетите Тајланд барем еднаш во животот

Мала земја во Азија, која нуди толку многу природна убавина, дружење со дивиот животински свет и опуштање на неверојатните плажи – Зошто треба да отидете во Тајланд барем еднаш во животот? Од евтина и вкусна храна и преубави плажи кои нема да сакате да ги…

Дизајн, Забава

12 работи кои цел живот чекаме да се измислат

Веројатно 90% од работите од оваа листа ви притребале и вас барем еднаш во животот. Додека ги разгледувате изумите, ќе сфатите дека цел живот сте чекале на некој да му падне на памет да ги направи. И сигурно, повеќе пати сте си рекле: „Како до…

Евергрини, Забава

Можеби во животот нема да го добиеш тоа што го сакаш, туку тоа што ти треба..

Можеби нема да завршиш со човекот кој твоето срце го одбрало. Можеби животот не функционира така. Можеби нема да го добиеш тоа што го сакаш. Можеби ќе го добиеш она што ти треба и можеби универзумот знае повеќе од тебе. Можеби љубовта се менува. Можеби…

Животен стил, Убавина

Има 50, а изгледа како да има 30 години – Тајните за младолик изглед на Џеј Ло

Наполни 50 години, а изгледа како да е во цутот на својата младост, кожата и свети, телото и е во совршена форма и изгледа совршено каде и да се појави – како Џеј Ло го постигнува ова? Џенифер Лопез е инспирација за многу жени, таа…

Животен стил, Мода, Убавина

5 црвени работи кои секоја жена треба да ги има

Ако постои една боја со женска моќ и сензуалност, тогаш тоа е црвената. И секоја жена што сака да изгледа секси, безвременско и елегантно, потребно е да ги има на располагање овие 5 црвени работи: 1. Црвен кармин, кој одлично ќе ви прилега на тенот…

Дом, Уредување

Корисни ситници од AliExpress за домот кои се многу ефтини

Домот е местото каде треба да се чувствуваме најпријатно и најудобно, каде што сме опуштени, продуктивни и расположени. Токму за така да се чувствувате, тука е AliExpress, со кој благодарение на него ќе си го уредите домот со работи кои освен што се многу практични…

Новости, Шоу бизнис и трач

Како познатите изгледале како деца? (ФОТО)

Денес знаеме скоро сè за животите на славните – во какви куќи живеат, какви автомобили возат, што прават во слободното време итн. Но, пред да станат славни, и овие луѓе имале „обичен“ живот како сите нас. Па, понекогаш деталите од обичниот живот на славните се…

Забава, Интересно

Оваа боја најмногу релаксира: Еве во каква боја треба да ви преовладува домот

Нова студија докажува дека имањето на оваа боја во вашиот дом ќе ве направи порелаксирани и посмирени! Дали претпочитате светло тиркизна или светло розова, шумско зелена или небесно сина боја? Британскиот производител на хартии Г.Ф. Смит им постави прашања, слично на ова, неодамна на 26.000…

Забава, Интересно

6 особини што ги поседуваат најхаризматичните луѓе

Бидете сигурни дека плените со својата харизма – ви ги претставуваме квалитетите што ги имаат исклучително харизматичните луѓе: Зборувате отворено за вашите чувства Не ви треба многу време да се отворите пред нови луѓе. Обично, не сте склони да го разубавувате она што го чувствувате…

Животинско царство, Забава

Ова е Квока: Најсреќното суштество на планетата и нова опсесија на луѓето низ целиот свет!

Нова опсесија на социјалните медиуми е малото суштество по име Квока. Кога за прв пат ја видовме Квока на фотографии објавени на социјалните мрежи, мислевме дека станува збор за фотошоп, но ова суштество навистина постои. Бидејќи таа стои мирно и има насмеан лик, Квока стана…

Животен стил, Мода

Сè што ви е потребно за извонреден стајлинг: Неопходно парче облека кое ги освои љубителите на модата! (ФОТО)

Овој модел беше актуелен минатата година. Но, бидејќи љубителите на модата беа воодушевени од него, тој ќе биде актуелен и во текот на оваа година. Многу едноставно, но ефикасно парче кое освои многу срца. Парче облека што може да го зачини секое женско тело. Доколку…